Proč outsourcing účetnictví

05.11.2010  |  Publikováno v Aktuality »

Ať již se jedná o účetnictví manažersné,  finanční, vnitřních zdrojů nebo projektové, představuje důležitou činnost, která musí být zajištěna skupinou lidí mající technickou odbornost ve zpracování účetnictví a finančních záležitostech. Se zřetelem na tuto skutečnost svěřuje stále více a více obchodních organizací zajištění účetních záležitostí jejich podnikových procesů specializovaným odborným organizacím, nazývaným účetní outsourcingové firmy.

Outsourcing účetnictví je považován za jeden z velmi efektivních nástrojů řízení a tak mnoho firem často zahrnuje outsourcing jako jednu ze svých strategií již do podnikového plánování. Průzkumy uvádí, že pojem CRO (Chief Resource Officer), profesionální výkonný ředitel zodpovědný za outsourcing, je ve větších podnikových organizacích široce zastoupen. Nicméně, nemusíte být velká společnost, abyste mohli těžit z výhod outsourcingu účetnictví. Naopak i malé a středně velké podniky mohou poskytovat lepší služby a produkovat vysoce kvalitní výrobky efektivnějším způsobem spořícím náklady, pokud zadají činnosti mimo jejich hlavní předmět podnikání, outsourcingovým společnostem. Snížením nároků na administrativní pracovníky, budete mít možnost osvobodit zaměstnance od dalších zodpovědností a budou se tak moci lépe zaměřit přímo na oblasti prodeje, více se věnovat Vašim zákazníkům a činnostem generujícím zisk.

Outsourcingová účetní firma může zpracovávat Vaše účetnictví a účetní úkoly v různých frekvencích (měsíční, čtvrtletní či roční), nebo může doplňovat Vaše současné administrativní pracovníky přenesením části odpovědnosti či využíváním účetního poradenství. Služby, které můžete ve vaší společnosti získat outsourcingem zpracování účetnictví zahrnují:

- Kompletní zpracování účetnictví a daňové evidence
- Příprava a zpracování mezd a personalistiky
- Reporting
- Finanční analýzy a zhodnocení finančních výsledků
- Příprava zálohy na daň a zpracování daňových přiznání
- Příprava splátek bankovních úvěrů
- Příprava účetní závěrky
- Příprava úvěrových zdrojů a bankovních úložek
- Statistiky
- Rekonstrukce účetnictví

S outsourcingem účetnictví získáte výhodu nákladové efektivity Vaší podnikatelské činnosti.

Se zpracováním Vašeho účetnictví v rukou outsourcingových profesionálů se můžete soustředit na jádro vašeho podnikání a efektivně převést každou korunu Vašeho pracovního kapitálu do generovaných příjmů a zisku.

Hledat

Motto společnosti

Poskytovat firemním zákazníkům kvalitní služby v oblasti kompletního vedení účetnictví, daňového poradenství a zpracování mezd zaměstnanců.

© 2018 , All Rights Reserved | info@account-cb.cz | | tel.: 776 270 486, 605 065 089 |